Mentőszervezetek gyakorlatoztak Szabolcsban

Az elmúlt napokban több mentőszervezet alapvető vízkár-elhárítási tevékenységre újította meg nemzeti minősítését – közölte a szabolcsi katasztrófavédelem június 25-én.
Tizenhat település
A szakolyi települési önkéntes mentőszervezet újraminősítő gyakorlatát június 16-án tartották.
Kemecsén, a Lónyay-főcsatorna mentén június 18-án hat település (Kemecse, Nyírtura, Demecser, Nyírbogdány, Vasmegyer, Kótaj) mentőszervezetének tagjai gyakorlatoztak.
Nagykálló-Harangodon június 24-én kilenc település (Nagykálló, Apagy, Balkány, Geszteréd, Kállósemjén, Nagycserkesz, Kálmánháza, Nyírtelek, Újfehértó) mentőszervezetei gyakorlatoztak.
Az elméleti felkészítést követően gyakorlati feladatokat hajtottak végre a mentőszervezet tagjai. Vízelvezető árkot tisztítottak, valamint nyúlgát, bordás megtámasztás és buzgár ellennyomó medence építését, hullámverés elleni fóliázást, meglévő gát vízzáróvá tételét és szivattyúzást is gyakoroltak.
A minősítő bizottságok megfelelőre értékelték a gyakorlatokat, így a mentőszervezetek az alapvető vízkár-elhárítási szakterületi minősítésüket újították meg.


































