Hirdetés

Teremi vadhúsüzemre csapott le a Nébih

Szabolcsihír | 2025. 12. 11. | 09:21:07
Több szabálytalanságot is találtak.
Teremi vadhúsüzemre csapott le a Nébih
Több terméket visszahívtak (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A Nébih Kiemelt Ügyek Igazgatósága átfogó ellenőrzést végzett egy Terem településen működő vadhúsfeldolgozó létesítményben. Az ellenőrzés során több súlyos élelmiszerbiztonsági, higiéniai és nyomonkövetési szabálytalanságot állapítottak meg, amelyek következtében a hatóság azonnali intézkedéseket rendelt el.

A vállalkozásnál összesen 27 tétel, előhűtött és fagyasztott vadhús, csont és nyesedék – összesen 3371 kilogramm – került vizsgálat alá. A Nébih megállapította, hogy 14 tétel nem volt nyomonkövethető: egy részük jelöletlen volt, mások esetében pedig a címkén szereplő adatok és a termékek jellege nem feleltethetők meg egymásnak. Emellett 13 tétel, valamint további 10, nyomonkövetési hiányossággal is érintett élelmiszer esetében nem állt rendelkezésre a kötelező húsvizsgálati dokumentáció. Ezeket a hatóság fogyasztásra alkalmatlannak minősítette, forgalomból kivonta, felhasználásukat megtiltotta, és zár alá vette.

A Nébih elrendelte, hogy a létesítményben 2025. október 6. után előállított, dokumentált húsvizsgálattal nem rendelkező és még érvényes minőségmegőrzési idejű élelmiszertételeket azonnal hívják vissza a forgalomból.

A higiéniai hiányosságok miatt a vállalkozás működését 2025. november 26. és 27. között azonnali hatállyal felfüggesztették. A hatóság megállapította, hogy az üzem több pontján nem használták a forróvizes eszközfertőtlenítőket, azok nem voltak üzembe helyezve, vízzel feltöltve, továbbá nem csatlakoztatták őket az elektromos hálózathoz. A kézmosók többségénél nem volt biztosított a higiénikus kézmosás feltétele, a hulladéktároló helyiség használaton kívül volt, és az állati eredetű melléktermékek ártalmatlanítása sem felelt meg a jogszabályi előírásoknak.

További súlyos szabálytalanságként derült ki, hogy az ellenőrzés idején jelenlévő dolgozók nem rendelkeztek érvényes munkaegészségügyi alkalmassági igazolással, így számukra a hatóság azonnal megtiltotta a munkavégzést.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Egyre több a beteg Szabolcsban
Egyre több a beteg Szabolcsban
Az országos átlag felett alakult az incidencia.
Látta valaki Holycsa Viktort?
Látta valaki Holycsa Viktort?
A záhonyi rendőrök kérik a civilek segítségét.
Visszaélnek a Nyírerdő nevével
Visszaélnek a Nyírerdő nevével
Ismét megjelentek a tűzifacsalók.
Sorra verte át áldozatait a tiszalöki nő
Sorra verte át áldozatait a tiszalöki nő
Csaknem 1 millió forint kárt okozott.
Autók ütköztek Nagydobos közelében
Autók ütköztek Nagydobos közelében
A helyszínelés idejére lezárták az útszakaszt.
Autók karamboloztak a 49-esen
Autók karamboloztak a 49-esen
Az egyik jármű egy villanyoszlopnak csapódott Mátészalkán.
Fejlesztés kezdődik a nyírbátori áruháznál
Fejlesztés kezdődik a nyírbátori áruháznál
Eredményes volt a közbeszerzés.
„Megsült” a nyírbogáti vadászház
„Megsült” a nyírbogáti vadászház
Két tűzoltóegységet is kivezényeltek.
Szünetel a határforgalom Nagyhódoson
Szünetel a határforgalom Nagyhódoson
Már dolgoznak a hiba elhárításán.