Hirdetés

A Szamosban úszva menekült az autótolvaj

police.hu | 2026. 06. 26. | 10:22:10
Leveleken és Ófehértón is járművet kötött el. +Videó
A Szamosban úszva menekült az autótolvaj
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Menni támadt kedve a 21 éves leveleki P. Á. O.-nak, aki ehhez egyik ismerősének kocsiját nézte ki. Jól tudta, a tulajdonos nem szokta lezárni az udvarában álló autót, és az indítókulcsot rendszerint benne hagyja. Június 18-án éjjel beosont az udvarba, és miután leemelte a kaput, beült az járműbe, és Nyíregyházára hajtott. Az első benzinkúton teletankolta, majd fizetés nélkül, sietve távozott. Budapestre utazott, ahol több órát töltött, mielőtt visszaindult Nyíregyházára. Az M3-as autópálya Ecsédi pihenőjéig jutott csupán, majd egy defekt miatt – nyitott állapotban, az indítókulccsal – hagyta hátra az autót. Stoppal ment Ófehértóra, és észrevett egy kocsit a pékség előtt, ahová a sofőr anélkül ment be, hogy lezárta volna. P. Á. O. bepattant az kocsiba, és már indult is. A 41-es főút mellett, Apagynál tankolta meg, ott sem fizetett, és a magyar-román határ felé tartott, hogy meglátogassa Kárpátalján élő rokonait.

Időközben bejelentések érkeztek az autólopásokról, és a tankolásokról, a rendőrök hajtóvádaszatba kezdtek, és rövid időn belül azonosították a férfit. 

Nyomában volt több egység: a Nyíregyházi, a Mátészalkai és a Fehérgyarmati Rendőrkapitányság munkatársai tevékenységüket összehangolva követték, illetve figyelték a haladási útvonalát is. A férfi kutyaszorítóba került, amikor Panyola térségében defektet kapott, így gyalog menekült tovább, majd amikor a Szamos útját állta, átúszta. A folyó túlpartján, Szamosszegen szembesült azzal, hogy ott is rendőrök várják. Nem adta fel, újra a vízbe vetette magát, és visszaúszott Panyolára, ott fogták el a rendőrök, majd előállították.

A Nyíregyházi Rendőrkapitányság nyomozói többrendbeli lopás bűntette miatt hallgatták ki P. Á. O.-t, és tekintettel arra, hogy korábban a bíróság jogerősen eltiltotta a vezetéstől, és jogosítvány nélkül vett részt a forgalomban, járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntettével is meggyanúsították. Kezdeményezték az őrizetbe vett férfi letartóztatását, amit a bíróság elrendelt.

További híreink
Futópályát kaphatnak a nagyhalásziak
Futópályát kaphatnak a nagyhalásziak
Három hónap alatt elkészülne.
Mikrobusz és autó karambolozott Újfehértón
Mikrobusz és autó karambolozott Újfehértón
A Széchenyi István utcában volt szükség műszaki mentésre.
Nyíregyházi kórház: egyelőre marad a palackozott víz
Nyíregyházi kórház: egyelőre marad a palackozott víz
Még dolgoznak a vízminőségi probléma megoldásán.
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Jelzett a Gondosóra a záhonyi lakásban
Idős emberen kellett segíteni.
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Megszűnik a Kelet-Magyarország mint napilap
Hetente egyszer jelenik majd meg a Nyíregyházán szerkesztett újság.
Többfunkciós sportpálya épül Tuzséron
Többfunkciós sportpálya épül Tuzséron
Mintegy 57 millió forintból.
Mentőszervezetek gyakorlatoztak Szabolcsban
Mentőszervezetek gyakorlatoztak Szabolcsban
Megújították a minősítésüket.
Kiskacsákat mentettek a nyíregyházi tűzoltók
Kiskacsákat mentettek a nyíregyházi tűzoltók
Sok dolguk volt a lánglovagoknak.
Autó lángolt a 4-esen
Autó lángolt a 4-esen
Újfehértó és Téglás között.
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rendbe teszik az egyik máriapócsi utcát
Rég várt beruházás kezdődhet el.
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Szexuális visszaélés miatt három férfit vettek őrizetbe.
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Nagyecsed is kap egy rekortánpályát
Eredményes lett a közbeszerzés.
Pénztárcát lopott Nyíregyházán – keresik
Pénztárcát lopott Nyíregyházán – keresik
Az elkövetőről felvétel készült.
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Intézetben nevelkedő lányokat használtak ki Szabolcsban
Szexuális visszaélés miatt három férfit vettek őrizetbe.
Szabolcsi cigarettagyár: meghosszabbíthatják a letartóztatásokat
Szabolcsi cigarettagyár: meghosszabbíthatják a letartóztatásokat
Fennáll a külföldi állampolgárságú gyanúsítottak szökésének veszélye - indokolt az ügyészség.
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Körözést adtak ki a zalai ál-Jézus ellen
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
NKA-botrány: hat embert őrizetbe vett a NAV
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Csontok, kézfej és emberi arc egy beteghordozó lakásában
Elrendelték a férfi bűnügyi felügyeletét.
Halálos baleset történt a BYD-gyár építkezésén
Halálos baleset történt a BYD-gyár építkezésén
Egy kínai munkás a helyszínen elhunyt.
Felismeri ezt a nyíregyházi palántatolvajt?
Felismeri ezt a nyíregyházi palántatolvajt?
A rendőrség kamerafelvétel alapján keresi a feltételezett elkövetőt.
Bűnügyi felügyelet alatt dílerkedett Nyíregyházán
Bűnügyi felügyelet alatt dílerkedett Nyíregyházán
A rács mögött várja a további sorsát.
Fegyházba zárnák a korábbi szegedi képviselőt
Fegyházba zárnák a korábbi szegedi képviselőt
A férfival szemben 65 millió forintra vagyonelkobzást rendeltek el.